
„Porozmawiajmy o funkcjonalności BioCloner” – to pierwszy artykuł z serii inspirowanej ciągłym rozwojem naszej autorskiej technologii, nad którą pracuje cały zespół ekspertów.
Dlaczego tworzymy taką serię?
Zależy nam na stałym informowaniu Was o nowych oraz już istniejących, usprawnionych funkcjach technologii BioCloner. Chcielibyśmy, abyście zawsze byli na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami.
Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Niedawno nasz zespół z sukcesem zakończył testy drukowania w szalkach – to jedna z niezawodnych i praktycznych opcji dostępnych w BioCloner Desktop Pro, umożliwiająca precyzyjne drukowanie bezpośrednio w naczyniach laboratoryjnych. Dzięki zaktualizowanemu oprogramowaniu, urządzenie automatycznie kalibruje się względem powierzchni roboczej, rozpoznając kształt i krawędzie naczyń, takich jak szalki Petriego czy płytki wielodołkowe.
Jak instalować naczynie w biodrukarce 3D?
To niezwykle proste – za pomocą specjalnego uchwytu, możliwe jest szybkie umieszczenie szalki lub innego naczynia, na stole roboczym. Zapewnia on stabilność naczynia i unieruchamia go, dzięki czemu model drukowany jest z zachowaniem pełnej precyzji.
Dlaczego warto drukować w naczyniach laboratoryjnych?
Ma to wiele zalet – znacząco upraszcza cały proces postprodukcji. Dzięki temu modele można łatwiej transportować, poddawać pożywkowaniu i prowadzić dalszą hodowlę, jednocześnie minimalizując ryzyko ich uszkodzenia.
Nieustannie rozwijamy naszą technologię, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Równocześnie doskonalimy już istniejące funkcje, by zapewnić użytkownikom komfort i niezawodność w pracy laboratoryjnej.